Yoram Indik
לחץ לחיפוש נכסים

איך להשביח את נכס היוקרה שלכם

איך להשביח את נכס היוקרה שלכם

גם אם יש בבעלותכם נכס יוקרה, אין הדבר אומר שלא תוכלו להשביח אותו ובכך להעלות את ערכו. במיוחד אם ברצונכם למכור אותו, אז השבחת הנכס אף תסייע במידה ניכרת, תהפוך את הנכס ליותר אטרקטיבי ותסייע לקדם עסקת מכירה בסכום המבוקש.

שוק נכסי היוקרה מעט איטי יותר בהשוואה לשוק הנדל"ן הרגיל, אך עדיין עסקאות נדל"ן יוקרה נחתמות ברחבי הארץ מדי שנה בשנה. כדי לקדם עסקאות מכירה ולהפוך את הנכס להרבה יותר אטרקטיבי בעיני רוכשים פוטנציאליים, יש לעיתים לנהוג בדרכים יצירתיות. אחת מהן היא השבחתו של הנכס ולכן יזמים, קבלים ואף מוכרים פרטיים מוסיפים לנכס היוקרתי שדרוגים מיוחדים.

 

אם ברצונכם לשדרג את נכס היוקרה שלכם על מנת להפוך אותו לאטרקטיבי ביותר עבור קונים פוטנציאלים, התחילו בקריאת הטיפים הבאים:

 

טכנולוגיה חכמה

בית יוקרתי ובו משולבת טכנולוגיה חכמה ומתקדמת יהפוך למאוד משודרג ויותר מכך, הוא ישפר את איכות חייהם של אלו המתגוררים בו. דמיינו לכם שיכולתם לשלוט בכל מערכות ומכשירי החשמל בבית בלחיצת כפתור אחת, או אף מרחוק כאשר אינכם נמצאים. על ידי טכנולוגיה חכמה ניתן לשלוט בפונקציות השונות מכל מקום ובכל זמן וכך להתאים את היישומים השונים לצרכים ספציפיים ואישיים. כמו כן מדובר בטכנולוגיה הנחשבת להרבה יותר ירוקה וחסכונית שיכולה להפוך את השהות בבית למפנקת ומיטבית.

 

חומרי גלם ברמה הגבוהה ביותר

בתי יוקרה לא מוגדרים כיוקרתיים סתם כך, הם סך כל המרכיבים שלהם. לכן חומרי היוקרה בהם נעשה שימוש משחקים תפקיד מרכזי וחשוב בבית היוקרתי. קונים שמעריכים יוקרה יהיו בעלי עין רגישה הרבה יותר לשימוש בחומרי גלם מהשורה הראשונה וידעו להעריך את איכותם כראוי. אחד המקומות בהם חשוב להשקיע באיכות הוא משטח העבודה במטבח. משטח עבודה שמיוצר מחומר יוקרתי כמו קוורץ יהיה מושך ומאוד אטרקטיבי עבור קונים שמבינים עניין. קוורץ זהו חומר יפה ועמיד מאוד ומעבר לשילובו במטבח, הבחירה בקוורץ מתאימה לאמבטיה, לדלפקים, לחיפוי, וקירוי, למדרגות ועוד.

 

אחסון שמתכונן עד לרמת הפרט הקטן

ברוב הבתים תמיד אין מספיק מקומות אחסון, לכן אחסון חכם שמתוכנן היטב יהיה מאוד מוערך על ידי הקונים. כאשר האחסון חכם ומתוכנן עד לרמת הפרט הקטן, הסדר יישמר, לכל מוצר או כלי יהיה מקום ייעודי והחלל יראה מרווח ולא עמוס. בתים יוקרתיים אף פעם אינם נראים עמוסים והסוד טמון באחסון. בבתי יוקרה כל דבר מונח במקומו ולכן אם ברצונכם להעלות את ערכו של הנכס וודאו שאתם משלבים בו פתרונות אחסון שהוקדשה להם מחשבה מעמיקה. כמובן שבפתרונות האחסון שאתם בוחרים לבתי יוקרה כדאי ורצוי לשלב את מיטב הטכנולוגיות המתקדמות שיש בנמצא, לרבות מנגנוני פתיחה וסגירה מתקדמים, פתרונות אחסון נשלפים וכיוצא בכך.

 

מעלית: הדרך להעלות את ערך הנכס

אם בבית היוקרה שלכם יש כמה קומות או מפלסים כדאי בהחלט לחשוב על התקנת מעלית. מעלית היא דרך מצוינת להפוך את המגורים בבית להרבה יותר נוחים בכל גיל, לחשוב על העתיד ולהציע איכות חיים לאלו שיתגוררו בבית אחריכם. מעלית נותנת מענה רחב לסוגים שונים של אנשים החל במשפחות עם ילדים קטנים שנסחבים עם עגלות והמון ציוד, דרך מבוגרים ועד בעלי מוגבלויות שצריכים לנוע בבטחה ממקום למקום ללא מגבלות. אם אתם חושבים שהתקנת מעלית זו פעולה מורכבת בבית קיים, תשמחו לגלות שבהחלט ניתן לעשות זאת כמעט בכל סוגי הנכסים, כל שצריך  לעשות הוא לשתף פעולה עם חברה מקצועית ולהשיג את האישורים הנדרשים. השקעה במעלית תקפיץ את ערך הנכס בכ- 20%. בבית משותף נדרשת גם הסכמת הדיירים.

 

התקנת מרפסת

דרך נוספת לשדרג את נכס היוקרה שלכם היא על ידי התקנת מרפסת. כאשר מדובר בדירת יוקרה בבניין מגורים משותף, המרפסת מציעה ערך רב. הן משמשות כתחליף לגינה החיצונית בבית הפרטי ומשדרגות את איכות החיים במידה משמעותית. יש חברות שמתמחות בהתקנת מרפסות בדירות קיימות וכדי לעשות זאת עליכם להשיג היתרים מיוחדים והסכמה של 75% מהדיירים. גם אם ישנן הגבלות כלשהן על הבניה, חברה מקצועית תוכל לפתור את הבעיה בצורה יצירתית ולהעניק לכם את היוקרה שאתם מבקשים. השקעה במרפסת תדרוש מכם כמה עשרות אלפי שקלים ותעלה את ערך הנכס בכ- 10%.

 

מרחב מוגן דירתי: למציאות טובה ושקטה יותר

כיום ממ"ד הוא חלק בלתי נפרד מכל דירה או בית חדש שנבנה, אך פעם זה לא היה כך ובבתים ישנים אין ממ"ד. לכן תוספת זו לבית תעלה את ערכו ואת מידת הביקוש שלו בהרבה. במציאות הביטחונית שלנו הוספת ממ"ד תקנה המון שקט נפשי, אך לא רק. בל נשכח שמדובר בחדר נוסף לבית מה שמעלה את ערכו במידה רבה ובאופן אוטומטי. השקעה במרחב מוגן דירתי עומדת סביב ה- 90,000 ₪ אך זו השקעה כל כך משתלמת, אם לא המשתלמת מכולן. במיוחד כאשר מדובר באזורי ביקוש.

 

שיפוץ חיצוני

המראה החיצוני מאוד משפיע על הרושם הראשוני והוא נקודת המפגש הראשונה עם הנכס. גם אם הבית עצמו סופר משודרג מפנים, כל עוד הקנקן אינו יפה גם מה שבתוכו לא ימשוך את הקונים לכן השקעה בנראות החיצונית של הנכס היא לא פחות מחשובה. קחו בחשבון ששיפוץ חיצוני בעל יתרונות רבים, בכוחו לעשות הרבה יותר מאשר העלאת ערך הנכס נטו, אלא גם לשמור אותו עמיד ויציב. אם אתם מתגוררים בבניין משותף כמובן שתזדקקו להסכמת הדיירים. לרוב הדבר ידרוש השקעה של כמה מאות אלפי שקלים לכל הבניין, וכמה עשרות לכל דירה. התוצאה תעלה את ערך הנכס בכ- 10%.

 

לסיכום, כל תוספת לנכס היוקרה שלכם רק תעלה את ערכו בעשרות אחוזים ותאפשר לכם למכור אותו ברווח נאה. לכן השקעה בנכס, גם אם מתבצעת לפני מכירה, בסופו של דבר תשתלם לכם.

ישנן 0 תגובות
מיון:
תוכן ההודעה:
    צור קשר