Yoram Indik
לחץ לחיפוש נכסים

איפה תחנה את הפורש החדשה שלך?

איפה תחנה את הפורש החדשה שלך?

לא כל יום אנחנו נתקלים במכונית פורש נוסעת ברחובות העיר... כשאנחנו כן נתקלים בה חולפת על פנינו במהירות, אחרי שהסדרנו פעימה, אנחנו תמיד תוהים לעצמנו, מעניין באיזה בית הבעלים של הרכב גר בו. נכון? רכב יוקרה מחייב בית מתאים. נוכל להסכים שפורש מרשימה חונה בסוף היום בבית יוקרתי מאוד, באופן הולם. אבל הסגנון היוקרתי לנכסי הנדל"ן, שאנחנו מכירים כאן בישראל, לא בהכרח דומה לזה שנמצא באמריקה, בצרפת או בטוסקנה למשל. כל מדינה אימצה לעצמה סגנון עיצוב יוקרתי משלה, בהתחשב באילוצי הערים ובתרבות הרווחת במדינה. התוצאות שונות מאוד ופותחות את הראש לרעיונות שונים בעיצוב מודרני. בואו לראות איפה חונים עשירי העולם.


התפוח הגדול - שילוב של  עיצוב מודרני וקלסיקה אירופאית


העיר ניו יורק היא אחת השיאניות ברמת צפיפות הערים המודרניות. מיליוני אנשים גרים בבניינים צפופים, קומות על גבי קומות. בתוך הנוף העירוני הצפוף הזה, ניתן למצוא מבני יוקרה רבים, המצליחים לנצל את המיטב שבחלל המוגבל. רוב מבני היוקרה ממוקמים במרכז העיר, מול הסנטרל פארק, או עם נוף לנהר ההאדסון. עיצוב הפנים הוא סופר מודרני – שימוש נרחב מאוד בחומרי גלם יוקרתיים כמו שיש שחור, זכוכית ואלומיניום המעניקים לפעמיים תחושה עתידנית. לכך נלווים פתרונות אחסון יצירתיים, כאשר ארונות, מגירות ואפילו שולחנות ומיטות מתקפלים בקלות אל תוך הקיר. בתים רבים כיום חוזרים לסגנונות האירופאים, עם מסגרות מעוצבות, דלתות וחלונות מעץ גס ותאורה טבעית.


צרפת - הגודל כן קובע


סגנון היוקרה בצרפת מתאפיין בראש ובראשונה בשטח עצום. הבתים היקרים ביותר בצרפת, באופן הולם למדינה שעוצבה בתקופה הקלאסית של אירופה, נבנו כטירות וארמונות. על פי רוב, עיצוב מבנים אלו מבפנים הוא מודרני יותר, אך כלפי חוץ, ההרגשה שנכנסים לטירה מהסרטים - נברשות רבות וגופי תאורה מעוצבים ומיוחדים ואלמנטים קלאסיים נוספים כמו ווילונות מסוגננים, חלונות ענקיים ופסלי שיש בכל פינה.


טוסקנה - חוזרים למקורות הקלאסיים


נכסי היוקרה בטוסקנה הם למעשה בתי יוקרה של העת העתיקה, שעברו תהליך שחזור ושיפוצים נרחבים משך השנים. עם הכניסה לבתים אלה תחושו מיד כניסה למוזיאון אמנות. השימוש הנרחב באלמנטים טבעיים כמו העץ הגס בולטים מאוד, והקירות מציגים טקסטורות של אבן משופשפת וצבעי אדמה חמים. הבניינים הענקיים שופצו כך שייראו כפי שנראו בעת הקמתם, בסביבות המאה ה – 13, אך נוספו להם כמובן שדרוגים מודרניים, שהופכים את החיים בהם לקלים ונעימים, ואת האווירה ליוצאת דופן ומעניינת במיוחד.


ישראל - ערבות של מקורות השראה מודרניים


ישראל עוד לא הספיקה לפתח לעצמה פרסטיז' משלה, בכל הקשור לבנייה יוקרתית.  ישראל נוטה "להשאיל" השראה, במיוחד מסגנונות שמקורם בניו יורק. שכונות יוקרתיות בארץ מציגות בתים בעיצובים שונים, מהסגנון המודרני המוכר, לעיצובים קלאסיים בהשפעת איטליה או צרפת, ועד בתים בסגנון באוהאוס, שהופכים להיות יותר ויותר פופולריים בשנים האחרונות הודות לאופנה חדשה.

ישנן 0 תגובות
מיון:
תוכן ההודעה:
    צור קשר