Yoram Indik
לחץ לחיפוש נכסים

תיווך נכסי יוקרה בהרצליה פיתוח - הכל חוץ מפשוט

תיווך נכסי יוקרה בהרצליה פיתוח - הכל חוץ מפשוט

אין צל של ספק שהרצליה נחשבת לאחת הערים בעלות איכות החיים הגבוהה ביותר בישראל, עם מגוון נכסי יוקרה מרשימים איכותיים וייחודיים. מטבע הדברים שוק הנדל"ן בהרצליה פורה במיוחד, עם פרויקטים חדשים המתווספים למפה בכל שנה, ורצון להמשיך ולפתח את העיר בכל רגע נתון. אך  האם התמונה כה אופטימית גם בתחום התיווך? כפי שתיווכחו, בזה הרגע נכנסנו לשדה משחק שהוא הכל חוץ מפשוט.


המורכבות בעבודת התיווך בהרצליה פיתוח


תחום התיווך עבר תמורות רבות בשנים האחרונות, והוא אחד הדינמיים בישראל. מקצוע התווך מושפע, כמו תחום הנדל''ן כולו, מהמצב הכלכלי והפוליטי בישראל. על רקע עליית מחירים משמעותית בשנים האחרונות, דומה כי עבודת המתווכים הפכה לקשה, מורכבת ומקצועית הרבה יותר ובוודאי בהרצליה פיתוח, בה נכסי נדל''ן עם תג מחיר גבוה במיוחד.


תחום התיווך מושפע גם מהמצב הביטחוני, מבצע "צוק איתן" והעובדה כי אין מקום בישראל החסין בפני איום הטילים, משבש את שגרת הישראלים בצורה ניכרת, בעיקר ובצורה מובנת, מונע קבלת החלטות חשובות, דוגמת רכישת נכס נדלן.
מאפיין נוסף הוא השתלטות הטכנולוגיה על חיינו. האינטרנט, אתרי הנדל''ן הרבים והרשתות החברתיות, שינו את חוקי המשחק. כיום ניתן ללמוד על נכס מבוקש את מרבית הפרטים מבלי לצאת מפתח הבית, לצפות בתמונות, בסרטונים ואפילו לשוטט בשכונה בה הוא ממוקם (באמצעותGoogle Maps ודומיו). הכוכב הזוהר החדש בדמות האינטרנט משפיע על רכישת נכס נדלן, ולא פעם הלקוח חש שיוכל לאתר ולרכוש את נכס הנדל"ן בעצמו בעזרת האינטרנט וללא צורך בשרותי התיווך.


מדוע נדרשת עבודת מתווך מקצועי?


מתווך מקצועי יאזין ויתחקר היטב את הלקוח ודרישותיו, ידע בזמן קצר למקד את החיפוש לדרישות הספציפיות של הלקוח, עובדה המביאה לחסכון עצום בזמן ומשאבים.


מתווך מקצועי ידע לזהות מי הוא מוכר אמיתי ומי מעוניין רק לדעת את שווי הנכס בבעלותו או לחילופין, ידע לזהות התנהגות רגשית של בעלי נכסים המעוניינים למכור מצד אחד, אך מצד שני קשורים לנכס שבבעלותם באופן רגשי עמוק, עובדה המקשה על המכירה באופן ניכר.


עבודת המתווכים המקצועיים, חיונית ביותר ברכישת נכס נדל"ן, זאת עקב ההכרות מקרוב של הנכסים המוצעים, בדיקה מקדמית של הנכס על פרטיו השונים כולל רישומו בטאבו או במנהל מקרקעי ישראל, בדיקת המיסוי בעירייה, בדיקה מקדמית של חריגות בנייה שטיפול מוקדם בה יהווה נדבך חשוב ביותר בהצלחת המכירה.


המתווך ינתב את הלקוח למספר נכסים מצומצם ומדויק ולאחר איתור הנכס המבוקש ידע להביא ללקוח את כל פרטי הנכס במדויק כולל רישומו ברשויות ואז כמובן ינהל משא ומתן בין הקונה למוכר, המתווך המקצועי המיומן בניהול משא ומתן הוא נכס עבר הקונים והמוכרים כאחד ובזכות ניהול המשא ומתן על ידי צד ג קיימת הצלחה בסגירת העסקאות.


בעיקר בהרצליה פיתוח ובאזורי יוקרה נוספים יועץ נדל"ן ידע לגשר מול בעל הנכס שבדרך כלל מציב מחיר גבוה מאוד ומעל למקובל בשוק לבין הקונה הפוטנציאלי שיבקש לרכוש במחיר השוק ופחות מזה.


המתווך יעזור למוכרים להעריך את הנכס בבעלותם בהרצליה פיתוח, המחיר מורכב משווי המגרש ושווי המבנה, בהרצליה פיתוח שווי המגרש ידוע לכל ויש לו פרמטרים ברורים, לעומת זאת שווי המבנה קשה יותר להערכה.


מתווך בעל רישיון וניסיון מודע לחוקי הנדל"ן הרבים ולא פעם מורכבים, כמו כן הוא מודע לחוקי המיסוי הנוגעים לנדלן ומשתנים מעת לעת.


למתווך שלל נכסים בלעדיים שהופקדו בידיו למכירה על ידי בעלי הבתים שמן הסתם סומכים עליו ועל יכולתו המוכחת למכירתם ומוכנים בלב חפץ לשלם עמלת תווך עבור השרות המקצועי, הנוחיות, האיתור המהיר של הקונים וביצוע המשא ומתן. יש לזכור שהקונים לנכסים בלעדיים של המתווך נחשפים לנכסים באמצעותו בלבד.
סוכנות תיווך תדע לתת לך סקירה בכל הקשור למימון הנכס הנרכש, משכנתאות הלוואת והתנאים המורכבים לקבלתם.


המתווך המקצועי בעזרת קשריו הענפים יפנה את לקוחותיו לאנשי מקצוע בכירים הקשורים לרכישת/ מכירת הנכס: אדריכל, מהנדס, מעצב פנים, שמאי, עורך דין מקרקעין, בנקים למשכנתאות, שיפוצניקים ועוד.


לסיכום המתווך יקל במידה ניכרת את רכישת או מכירת נכס הנדלן, הן בקיצור זמן החיפוש, הן במשא ומתן, הן בידע המקצועי בתחום והמיסוי, הן בהכרת השטח על בוריו והן במניעת טעויות של קונים ומוכרים שעלולות להביא לנזק גדול בעיקר כשהמדובר בנכס נדלן.


מבט על רכישת נכס נדלן בהרצליה פיתוח


למעוניינים לרכוש וילה בהרצליה פיתוח, חשוב לבחון לא רק את המאפיינים הספציפיים של הנכס, כפי שעולה מהשטח, תכניות הבנייה ומהתרשמות ישירה. חיוני לבדוק את סביבת המגורים, לבדוק נגישות לשירותים והמוסדות להם כל משפחה נדרשת: מוסדות חינוך, מרכזי קניות, תחבורה וכדומה. יש לבדוק רישום הנכס, חובות מיסוי בעירייה, בדיקת חריגות בניה מקדמית. ולבסוף יש לבדוק התכנות בניה עתידית בסביבת המגורים, עובדה שלא פעם מהווה נזק ישיר לקונים עקב חסימת נוף-אור-אוויר עתידית או בעיית צפיפות.

ישנן 0 תגובות
מיון:
תוכן ההודעה:
    צור קשר