Yoram Indik
לחץ לחיפוש נכסים

עיצוב ותכנון מקצועי של בתי יוקרה

עיצוב ותכנון מקצועי של בתי יוקרה

לאחר רכישת אחד מנכסי היוקרה באחד מהאזורים המובחרים בארץ, בין אם מדובר בנכס נדל"ן בתל אביב, כפר שמריהו, הרצליה או השרון, הרי שתרצו להשקיע בעיצוב הפנימי של הבית. במקרה של דירת יוקרה, ווילה או פנטהאוז, כדאי להיעזר לצורך המלאכה ביועץ מקצועי מתחום עיצוב הפנים או האדריכלות, כאשר במקרה ויידרש אישור בנייה מיוחד מהרשויות, איש המקצוע השני יהיה להכרח מכיוון ולו היכולת הבלעדית לייצג אתכם מול הרשויות המקומיות הרלוונטיות לצורך קבלת ההיתר. להלן מידע לגבי עיצוב ותכנון מקצועי של הבית לפני תחילת פרויקט משותף:


אדריכל מול מעצב פנים


לצורך תכנון ועיצוב מקצועי של הנכס החדש שרכשתם, כדאי להיעזר בייעוץ מקצועי ולהימנע מלקחת את אחריות הנושא על עצמכם. בדרך זו תוכלו להימנע מטעויות תכנוניות חובבניות שיכולות לעלות ביוקר בהסתכלות לטווח הארוך. כשאתם בוחרים באיש המקצוע הנכון ביותר לפרויקט, כדאי לקחת בחשבון את ההבחנה בין שני בעלי המקצוע בתחום ששניהם עוסקים בהתאמת חלל הבית לצרכים של הדיירים ולטעמם האישי תוך התחשבות במגבלות הקיימות בשטח. בעוד שתפקידו של האדריכל הוא לתכנן את המבנה, תוך לקיחת אחריות על ההיבטים השונים מהיסוד (במיוחד במקרה ואלו נדרשים במקרה של הנכס שנרכש), מעצבת פנים תעסוק בתכנון המבנה הקיים ובחלוקת החללים בצורה הנכונה ביותר ולכן תתפקד בצורה הראויה במקרה ויש צורך בשינוי העיצוב הפנימי של הבית ללא שינוי המבנה עצמו. דוגמה לשינוי בעיצוב הפנימי של הבית היא שינוי הפרופילים הקיימים של החלונות. ניתן לבחור פרופיל בלגי, פרופיל אלומיניום, פרופיל עץ או PVC.


למרות ששכר הטרחה של מעצב נחשב בחלק מהמקרים נמוך יותר לעומת שכר הטרחה של האדריכל, לא כדאי להחליט על איש המקצוע בהתבסס על העלויות המדוברות אלא בהתאם לנדרש בפרויקט שלכם. במקרה ומדובר בפרויקט רחב הכולל שינויים מהיסוד ומהתשתית, שקלו לשכור את שירותיו של משרד אדריכלות ועיצוב פנים המציע את שני אנשי המקצוע תחת בית אב אחד.


לבחור את היועץ הנכון ביותר לשביעות רצון מקסימלית


כדי לאתר את היועץ הנכון ביותר שיקדם את הפרויקט לשביעות רצונכם, ללוות אתכם במהלך הדרך ולקשר בין הגורמים השונים, כולל הספקים וקבלן השיפוצים, כדאי לבחור מבין מועמדים שקיבלתם המלצות לגביהם. אנחנו, העוסקים במכירת בתי יוקרה, מתוך ניסיוננו במהלך השנים בעבודה משותפת עם אנשי מקצוע מהתחום, נוכל להמליץ לכם על יועצים שכדאי לבחון. כדאי כמובן להתמקד בבחירה ביועצים מנוסים בתחום וכאלה המתמחים בתכנון וייעוץ נכסי יוקרה ונכסים הדומים לנכס שרכשתם. לאחר שריכזתם לעצמכם רשימת אנשי מקצוע מומלצים, כדאי לבחון את סגנון עבודתם ופרי עבודתם באתר הבית, כאשר תוכלו לבחור מבין אלה המתמחים בסגנון עיצוב מודרני עכשווי המשלב חמימות משפחתית (התייחסות לסגנון) או דווקא בסגנון פרובנס או כפרי. בהתאם למועמדים שעברו את הסינון הראשוני, כדאי לתאם פגישת היכרות עם אנשי המקצוע כדי לבחון את התאמתם.


במעמד הפגישה תוכלו לקבל את המידע המלא לגבי אופי עבודתם המקצועית, מידת זמינותם לפרויקט, לתאם ציפיות לגבי תפקידם בכוח כדי לוודא כי כל צד מעודכן במה שמצופה ממנו בתהליך וכמובן גם לעמוד על מידת הכימיה ותחושת הנוחות מולם. מאחר ומדובר בפרויקט המחייב קבלת לא מעט החלטות תוך כדי התהליך וייעוץ שוטף בהתבסס על הצרכים במגרש הביתי, נושא הכימיה הינו הבסיס לשיתוף פעולה מוצלח ולכן מהווה תנאי סף לבחירה הסופית.

 

דגשים לתחילת דרך משותפת


לאחר שקלול כל הפרמטרים שפורטו לעיל וקבלת ההחלטה לגבי היועץ הנכון ביותר, חשוב לבצע תיאום ציפיות מקדים וסגירת כל הפרטים והעלאתם לכתב במסגרת חוזה השכרת שירותים מקצועי או חוזה אדריכלי מפורט. בהסכם משפטי מחייב מהסוג חשוב לכלול התייחסות לפירוט הסמכויות, לוחות זמנים מתוכננים וחריגה מהם. כמו כן גם פירוט שכר הטרחה ומועדים מדויקים בהתאם להתקדמות הפרויקט. כדאי לכלול בחוזה כל פרט שנראה חשוב ותואם בעל פה וזאת על מנת שהדברים יהיו בהירים וברורים וכדי למנוע אי נעימויות בהמשך הדרך. במידה ואתם מצפים להיעזר ביועץ מקצועי שילווה אתכם באופן צמוד גם בבחירת המוצרים הנדרשים, כולל המטבח, מוצרי הסניטציה, פתרונות החיפוי, הריהוט וכיוצא בזה, חשוב לוודא כי אכן איש המקצוע פנוי והדבר מקובל מבחינתו וזאת במסגרת תיאום הציפיות המקדים.


שיהיה פרויקט תכנון ועיצוב מוצלח ולשביעות רצונכם!

ישנן 0 תגובות
מיון:
תוכן ההודעה:
    צור קשר