Yoram Indik
לחץ לחיפוש נכסים

5 טיפים לפני רכישת דירת יוקרה להשקעה

5 טיפים לפני רכישת דירת יוקרה להשקעה

רגע אחד לפני שאתם רצים לרכוש את דירת היוקרה החדשה שמצאתם, הכנו עבורכם מדריך קצר בעל חמישה שלבים פשוטים שיוכל להיות לכם לעזר בזמן שאתם בוחנים דירות יוקרה להשקעה.

 

בדיקה מקיפה

אחד הדברים החשובים ביותר שעליכם לעשות במעמד רכישת דירת יוקרה הוא לבצע בדיקה כללית מקיפה של הדירה.

לשם משימה זו מומלץ להצטייד בשמאי מנוסה אשר יוכל לאמוד את המחיר המתאים. בחנו את כיווני האוויר של הדירה, בדקו האם ישנו דוד שמש פעיל, פתחו את המים בברזים השונים כדי לוודא שכולם זורמים כראוי ונסו לבחון כל פרט קטן.

בנוסף לבדיקה של הדירה עצמה, מומלץ לכם מאוד לבחון לעומק את תשתיות הבניין עצמו. חדר האשפה, תאי הדואר והשטחים הציבוריים שבבניין יוכלו להעיד רבות על איכות החיים המוצעת בו.

 

שכונת מגורים

כל אחד, לפני שהוא קונה בית, עורך בדיקת שטח לאזור המגורים אולי עוד בטרם הוא מגיע לבדיקת הנכס עצמו. אם אתם מעוניינים בדירה להשקעה, נושא זה חשוב אף יותר כבסיס ידע לפוטנציאל רווח עתידי.

ערכו בדיקה מקיפה לאזור המגורים בו נמצא הבניין כדי להכיר את המקום טוב יותר. בתי ספר, פארקים ציבוריים, אזורי מסחר וקניות, כבישי גישה והתשתיות הכלליות הם רק חלק מהבדיקות שיהיה עליכם לבצע. עליכם לוודא כי אכן מדובר באזור מבוקש שמציע רמת חיים טובה, כך שערך הנכס לוודאי יעלה והשוכרים יעוטו לתפוס מקום ולשמור את הזכות לגור בדירה שלכם. זהו כלל ברזל לתכניות נדל"ן להשקעה, המיקום הוא הגורם העיקרי לעליית או ירידת מחירי הנכסים.

 

משכנתא

רכישת דירה בישראל כמעט תמיד מגיעה באמצעות לקיחת משכנתא למשך מספר שנים מוגדר מראש. ישנם המון מסלולים שונים, חלקם נעזרים במדד הפריים כדי לגבות עמלות, כאלו שנצמדים לשערי מט"ח אז כדאי לכם לבדוק טוב מהי ההעדפה שלכם מראש. נסו להתייעץ עם חברים עם ניסיון בנושא כדי להבטיח שאתם נמצאים במסלול הנכון עבורכם. כמובן אם חבריכם כבר התייעצו אם אנשי מקצוע בתחום ויש להם המלצה חמה על מישהו שיוכל לעשות לכם סדר בראש, הרי זה מבורך.

אם תדעו מראש כמה אתם צפויים לשלם מדי חודש, תוכלו גם לדעת אם מחיר השכירות החודשי הצפוי יכסה את תשלום המשכנתא, מה שיאפשר לכם לראות במדויק כמה זמן יקח לכם להחזיר את ההשקעה.

 

המחיר הכולל

לפעמים אנחנו נחשפים לתגי מחיר מרשימים למדי על דירות יוקרה מפוארות, אך לא תמיד אותו מחיר הוא זה שנאלץ לשלם בסופו של יום. ראשית עליכם לבדוק אם המע"מ גלום במחיר, מכיוון שאם לא אתם יכולים לצפות לתוספת של 17% במחיר. עוד שאלה שכדאי לשאול היא האם ישנו תשלום נוסף על השימוש בחניית הבניין, או אולי לחנייה אישית.

ישנם עוד מספר הוצאות שמשקיעים רבים נתקלים בהם כמו: דמי תיווך לסוכן הנדל"ן, עלויות ההובלה, מס רכישה על הנכס, שכר טרחה לעורך דין מקרקעין, עלות שמאי, היטל השבחה, מסי רכישה ועוד. 

 

חוזה הרכישה

במידה ואתם לא מוסמכים בתור עורכי דין מקרקעין, מומלץ מאוד להצטייד באחד כאשר אתם מגיעים למעמד חתימת החוזה. ישנם סעיפים רבים שיכולים להוביל למצבים שלא תרצו למצוא את עצמכם בהם, אשר עו"ד מנוסה ידע לפתור מבעוד מועד.

 

ישנן 0 תגובות
מיון:
תוכן ההודעה:
    צור קשר